Reklama
Rozwiń
Reklama

Sondaż: TVP utrzymywana z abonamentu, budżetu państwa czy tylko z reklam

Jak finansować telewizję publiczną? Z budżetu państwa, z abonamentu, a może wyłącznie z reklam? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Aktualizacja: 24.06.2017 09:17 Publikacja: 23.06.2017 15:17

Sondaż: TVP utrzymywana z abonamentu, budżetu państwa czy tylko z reklam

Foto: 123RF

Ponad 40 proc. badanych uważa, że telewizja publiczna powinna być utrzymywana wyłącznie z własnych przychodów, ale prawie taki sam odsetek uważa, że utrzymywana powinna być z budżetu państwa. Jedynie co dziesiąty badany jest zdania, że źródłem finansowania powinien być abonament RTV. Zdania w tej sprawie nie ma 8 proc. ankietowanych.

- Mężczyźni częściej popierają pomysł utrzymywania się telewizji publicznej z własnych przychodów (43 proc. vs 39 proc. kobiet), kobiety zaś częściej są za utrzymywaniem z budżetu państwa (42 proc. vs 39 proc. mężczyzn) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Kiedy obawy rosną, liczy się realne wsparcie
Warszawa
Indywidualne tablice rejestracyjne dostępne od ręki
Warszawa
Co tak naprawdę dzieje się na rynku mieszkań w Warszawie? Oto najdroższe i najtańsze dzielnice
Kraj
Zimowy apel do kierowców. „Sprawdź, czy pod maską nie ma kota”
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Kraj
Nie tylko metro i drogi. Jakie inwestycje na przyszły rok planuje warszawski ratusz?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama