„Rzeczpospolita” w czołówce pisze o nowej wojnie na ceny w sieci. Otóż do e-handlu przekonują się już także outlety. Nie robią tego z własnej woli - muszą wchodzić z ofertą do internetu aby przetrwać. Jak dowiedziała się gazeta, największy sklep odzieżowy w Europie, Zalando, uruchamia w Polsce w sieci nową platformę. To rodzaj klubu zakupowego i outletu - krótkie oferty, codziennie nowe i niższe ceny, nawet o 80 proc. od wyjściowych. Potencjał e-handlu widzą także tradycyjni sprzedawcy, np. sieć centrów Factory.

„Rzeczpospolita” (podobnie „Gazeta Wyborcza”) analizuje wtorkowe wystąpienie Donalda Trumpa przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. Twierdzi, że prezydent USA nie wygłosił do tej pory ważniejszego przemówienia o polityce zagranicznej. I ocenia, że przedstawił zupełnie nową wizję stosunków międzynarodowych. Najważniejsze nie będą w niej już wspólne zasady, lecz interesy suwerennych narodów. Eksperci z USA są sceptyczni: - W naszych stosunkach z Rosją to cofnięcie się o kilkadziesiąt lat, wielki prezent, jaki robimy Kremlowi - mówią.

„Gazeta Wyborcza” na pierwszej stronie pisze o „Bardzo ubogich emerytach”. Chodzi o to, że już 250 tys. osób - dwukrotnie więcej emerytów niż rok temu - pobiera emeryturę niższą niż minimalne świadczenie w wysokości 1 tys. zł brutto. - To będzie ogromny problem społeczny, ci ludzie w końcu się zbuntują - alarmują eksperci.

„GW” wzięła także pod lupę prawdziwe szaleństwo wokół Gangu Świeżaków - na pozór zwykłych maskotek z Biedronki. I stara się zrozumieć, dlaczego ludzi do szaleństwa doprowadzają zdjęcia psów gryzących te zabawki, a kobiety w zamian za pluszaka gotowe są wysyłać zdjęcia swoich nagich piersi. - Dystrybucja owocowo-warzywnych maskotek z chińskiej gąbki "wywołała oburzenie i poczucie niesprawiedliwości" - pisze Solidarność '80 do kierownictwa Biedronki. - Gang Świeżaków odwołuje się do dwóch instynktów, które przetrwały w naszych genach. Pierwszym jest potrzeba zbierania, drugim - polowania. Aby otrzymać świeżaka, trzeba polować, nagrodą jest coś, czego inni nie mają – tłumaczy ekspertka od marketingu.

„Dziennik Gazeta Prawna” w głównym tekście numeru pisze o hakerach na usługach wicepremiera, ministra rozwoju i finansów, Mateusza Morawieckiego. Otóż resort finansów chce łowić najzdolniejszych hakerów, którzy mają pomóc ministrowi w uszczelnianiu systemu podatkowego. Od lat z takiego wsparcia korzystają już agencje rządowe innych krajów (np. amerykańskie FBI czy brytyjski MI5), a także największe koncerny świata.

„DGP” opisuje także orzeczenie sądu, które może przewrócić dotychczas?owe podejście do sprawy umieszczania kopii w sieci. Otóż krakowski Sąd Apelacyjny decydował, że popularny serwis do przechowywania plików Chomikuj.pl ma sam wyszukiwać i usuwać pirackie kopie, a także kasować konta użytkowników przyłapanych na łamaniu praw autorskich.

„Polityka” w Temacie tygodnia zastanawia się kiedy i czy w ogóle spadnie poparcie dla PiS. I czy opozycja ma jakiekolwiek szanse. Zdaniem magazynu, na półmetku kadencji parlamentu nie ma w polskiej polityce ważniejszych pytań.

„Polityka” analizuje także sytuację SLD. I ocenia, że Sojusz porzucił marzenia o zjednoczonej lewicy. Teraz walcząc z ustawą dezubekizacyjną i odgrzewając sentyment do PRL, szuka niszy, która zapewni wczołganie się do Sejmu.

Środowy „Parkiet” analizuje z kolei sytuację na warszawskiej giełdzie. I pisze, że to jasne, że jest kilku wyraźnych liderów poszczególnych branż. Ale z drugiej strony wskazuje, że są ambitne spółki, które zdaniem analityków mają szansę pójść śladem największych i w najbliższym czasie szybko polepszać wyniki. Gazeta typuje, kto ma szansę na taką dynamiczną poprawę.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

„Parkiet” podaje, że resort finansów zapowiedział gwałtowną woltę w ustawie o REIT-ach (zresztą piszą o tym dziś wszystkie główne tytuły). Chodzi o zapowiedź, że REIT-y będą mogły inwestować wyłącznie w nieruchomości mieszkaniowe. Pierwotnie zaś miały inwestować wyłącznie w nieruchomości komercyjne.

„Puls Biznesu” na ciekawie zaprojektowanej pierwszej stronie podaje, że szykuje się repolonizacja Polskich Nagrań. Otóż Ministerstwo Kultury chce odkupić znaną, śmiało można powiedzieć, że narodową, wytwórnię płyt od grupy Warner. Właśnie rozpoczynają się negocjacje w tej sprawie.