Tomasz Rzymkowski: Pedagogiczny aspekt reformy KRS i Sądzu Najwyższego

Prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS nie należy przeceniać - uważa Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15. - Gdybym ja organizował reformę wymiaru sprawiedliwości, zacząłbym od zupełnie innej strony - od kwestii związanych z procedurą, z kognicją sądów. Te dwie ustawy są elementem reformy, ale na samym, samiutkim końcu - powiedział prawnik w programie #RZECZoPOLITYCE.

Aktualizacja: 25.09.2017 10:59 Publikacja: 25.09.2017 10:52

Tomasz Rzymkowski: Pedagogiczny aspekt reformy KRS i Sądzu Najwyższego

Foto: tv.rp.pl

Zdaniem Rzymkowskiego zamieszanie, jakie obserwujemy w ostatnich dniach, związane z prezydenckimi ustawami oraz relacjami na linii Andrzej Duda - Prawo i Sprawiedliwość, jest tylko "medialnym podgrzewaniem atmosfery" i nie wpłynie na kształt projektów. Mogą się zmienić tylko detale.

- Tych technikaliów jest tutaj dużo, myślę przede wszystkim o kwestiach związanych z ilością głosów poparcia na kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa, będących sędziami, czy też gremia osób, które mogą takich kandydatów zgłaszać. To są technikalia, istota jest gdzie indziej ukryta - ocenił poseł.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Kraj
Nieproszony gość z południa. Co warto wiedzieć o skupieńcu lipowym?
Kraj
Nowa Tęcza w ogniu pytań. Kontrowersje wokół odbudowy „Łuku LGBT”
Kraj
„Polityczne Michałki”: Hołownia między młotem a kowadłem, Tusk w trybie i stroju kryzysowym
Kraj
Rzeź wołyńska: wytracić Polaków, wyrugować polskość
Kraj
Uchwała antyalkoholowa skonstruowana pod Żabki? Radni o prohibicji w Warszawie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama