Stanisław Regmunt, biskup - obecnie senior - diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, został uznany winnym zaniedbań w sprawie wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez dwóch kapłanów tej diecezji.

Po zakończeniu pracy watykańskiej komisji został ukazany zakazem uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, udziału w gremiach KEP oraz nakazem finansowego uczestnictwa – z prywatnych środków – w wydatkach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej związanych z przeciwdziałaniem wykorzystaniu seksualnemu małoletnich.

Biskup Regmunt uczestniczył w uroczystościach związanych z pielgrzymką Radia Maryja na Jasną Górę. Tam został powitany przez Tadeusza Rydzyka i zasiadł wśród innych hierarchów Kościoła.

"Tak właśnie wyglądają kary Watykanu w codzienności. Bp Regmunt ma zakaz celebracji w diecezji, ale już w wielkiej koncelebrze na Jasnej Górze może uczestniczyć. Strasznie to smutne" - napisał w mediach społecznościowych jezuita Grzegorz Kramer .

Bp Regmunt, zapytany przez Onet, czy jest świadom zgorszenia jakie wywołało jego uczestnictwo w uroczystościach na Jasnej Górze, odmówił odpowiedzi.