Reklama

Ukraina nie wzięła 2000 rosyjskich jeńców w obwodzie kurskim. Generał podał nowe dane

Z informacji przekazywanych przez stronę ukraińską wynikało, że podczas ataku w obwodzie kurskim Ukraińcy wzięli do niewoli 2 tys. Rosjan. Teraz naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Ołeksandr Syrski podał nowe dane, dementując tym samym wcześniejsze informacje na ten temat.

Publikacja: 27.08.2024 15:08

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Ołeksandr Syrski podał nowe dane o liczbie Rosjan wzięty

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Ołeksandr Syrski podał nowe dane o liczbie Rosjan wziętych do niewoli przez ukraińskich żołnierzy w obwodzie kurskim

Foto: AFP PHOTO / UKRAINIAN ARMED FORCES

zew

Gen. Ołeksandr Syrski zabrał głos podczas panelu dyskusyjnego, organizowanego w ramach forum "Ukraina 2024. Niepodległość". Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy mówił, że z obwodu kurskiego Rosja ostrzeliwała przygraniczne tereny obwodu sumskiego, trzymała w tym rejonie znaczną liczbę swoich wojsk oraz planowała operację ofensywną na tym kierunku.

Atak Ukrainy w obwodzie kurskim. Gen. Ołeksandr Syrski podał nowe dane

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Konflikty zbrojne
W Strefie Gazy blokowany jest dostęp do internetu. „Zły omen”
Konflikty zbrojne
Ekspert: Drony nad Polską odciągnęły uwagę od niepowodzenia, jakim był Zapad
Konflikty zbrojne
Wojna: Kreml się odgraża, ale to ukraińska armia jest górą
Konflikty zbrojne
Trump zdecydował. Stany Zjednoczone wyślą Ukrainie broń opłaconą przez sojuszników
Konflikty zbrojne
Izraelskie czołgi wjechały do centrum miasta Gaza. Minister: Gaza płonie
Reklama
Reklama