- W wyniku ataku dwie kobiety zostały ranne — poinformował gubernator obwodu biełgorodzkiego, Wiaczesław Gładkow, na swoim kanale w serwisie Telegram.

Biełgorod atakowany 12 marca przez ukraińskie drony

Uderzenie drona uszkodziło fasadę budynku.

Mer miasta, Walentin Demidow sprecyzował, że dron wpadł do lobby ratusza, a ranne to pracownice miejskiej administracji. Nieco później Demidow poinformował, że liczba rannych w ataku na ratusz wzrosła do czterech.

Nieco później gubernator obwodu biełgorodzkiego, Wiaczesław Gładkow, napisał o upadku ukraińskiego drona na dach centrum handlowego w pobliżu stacji kolejowej. W wyniku ataku uszkodzony został samochód — wynika z wpisu.

Wcześniej dron miał uderzyć w budynek sklepu w Biełgorodzie. W ataku nikt nie został ranny, ale uszkodzona została fasada budynku i cztery samochody.

Zdjęcia i nagrania ilustrujące skutki ataków na Biełgorod publikuje kanał ASTRA w serwisie Telegram.

Czytaj więcej

Nocny atak dronów na Rosję. Stan wyjątkowy w Woroneżu

W Biełgorodzie od rana obowiązuje alarm rakietowy.

Rosja atakowana przez drony i rosyjskich ochotników

W nocy z 11 na 12 marca ukraińskie drony atakowały liczne obwody Rosji — od przygranicznych obwodów biełgorodzkiego i kurskiego, po odległe obwody moskiewski i leningradzki.

Rano pojawiły się też informacje o ataku lądowym rosyjskich ochotników walczących po stronie Ukrainy na obwody kurski i biełgorodzki. Doniesienia te dementowali kilkukrotnie Rosjanie, którzy przyznali jedynie, że doszło do ataku na granicę Rosji. Moskwa podaje oficjalnie, że atak ten został odparty.