Reklama

Rosja i Chiny deklarują "partnerstwo bez ograniczeń". Minister obrony Chin w Moskwie

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w niedzielę w Moskwie z ministrem obrony Chin Li Shangfu. Obaj politycy wyrazili zadowolenie ze współpracy wojskowej i zadeklarowali "partnerstwo bez ograniczeń".

Publikacja: 16.04.2023 20:14

Spotkanie Putin, Li Shangfu i Szojgu

Spotkanie Putin, Li Shangfu i Szojgu

Foto: Kremlin.ru

amk

Pekin zapowiedział wizytę Li w Moskwie w zeszłym tygodniu, mówiąc, że spotka się z on przedstawicielami resortu obrony, ale nie wspomniał o spotkaniu z Putinem.

Li jest objęty sankcjami USA od 2018 roku w związku z zakupem samolotów bojowych i sprzętu od głównego rosyjskiego eksportera broni, Rosoboroneksportu. To jego pierwsza zagraniczna wizyta od chwili objęcia stanowiska szefa Ministerstwa Obrony Chin w marcu tego roku.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna: Kreml się odgraża, ale to ukraińska armia jest górą
Konflikty zbrojne
Trump zdecydował. Stany Zjednoczone wyślą Ukrainie broń opłaconą przez sojuszników
Konflikty zbrojne
Izraelskie czołgi wjechały do centrum miasta Gaza. Minister: Gaza płonie
Konflikty zbrojne
Komisja ONZ: Premier Izraela podżegał do ludobójstwa, do którego doszło w Gazie
Konflikty zbrojne
Donald Trump publikuje nagranie z ataku armii USA na łódź przemytników
Reklama
Reklama