Wojna na Ukrainie. Szojgu: Rosja zwiększyła produkcję amunicji

W związku działaniami zbrojnymi na terenie Ukrainy Rosja zwiększyła produkcję amunicji konwencjonalnej oraz precyzyjnej - oświadczył minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

Publikacja: 02.04.2023 02:15

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu

Foto: mil.ru

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 402

- Ze względu na rozbudowę mocy produkcyjnych i wzrost wydajności pracy, liczba produktów wytwarzanych (w zakładach - red.) na potrzeby wojsk wzrosła wielokrotnie. Mówimy zarówno o konwencjonalnych, jak i precyzyjnych rodzajach środków rażenia - powiedział Siergiej Szojgu na spotkaniu rosyjskiego dowództwa, w którym wziął udział m.in. szef rosyjskiego sztabu generalnego Walerij Gierasimow.

- Wszystko to pozwala nam wypełniać zadania wyznaczone przez naczelnego wodza zgodnie z planem przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej - dodał Szojgu, używając wobec inwazji Rosji na Ukrainę terminu stosowanego na Kremlu.

Czytaj więcej

Walki o Bachmut. Flaga grupy Wagnera na budynku w pobliżu centrum miasta

Minister obrony Rosji zapewnił zebranych wojskowych, że określono wielkość dostaw "najbardziej potrzebnej amunicji" i że podjęto "odpowiednie kroki', by zwiększyć dostawy.

- Zaopatrzenie wojsk w środki rażenia jest dziś pod stałą kontrolą rządu i Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej - mówił.

Czytaj więcej

Amerykańskie dowództwo nie wierzy w ukraińskie zwycięstwo w 2023 roku

Resort obrony Rosji podał, że na spotkaniu omówiono kwestie dalszego zwiększania zaopatrzenia w amunicję oraz zwiększenia wydajności logistyki.

Kilka dni temu rosyjskie ministerstwo informowało, że Siergiej Szojgu podczas roboczej wizyty w obwodach czelabińskim i kirowskim przeprowadził inspekcję zakładów produkcyjnych zaangażowanych w wytwarzanie produktów przeznaczenia wojskowego na potrzeby obecnych działań rosyjskiej armii.

Czytaj więcej

Rosja zapowiada siedmiokrotne zwiększenie produkcji niektórych typów amunicji
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 468
Konflikty zbrojne
Ukraińcy: Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze w Nowej Kachowce
Konflikty zbrojne
ISW: Kadyrow jest gotów bronić obwodu biełgorodzkiego. Chce uniknąć walk na froncie
Konflikty zbrojne
Australia przekaże 41 myśliwców F/A-18 Hornet Ukrainie?
Konflikty zbrojne
Bloomberg: Polska prosi Wielką Brytanię o wsparcie w obronie nieba
Konflikty zbrojne
Wojna w Ukrainie. Kontrofensywa czy starcie o kilka wiosek