Były prezydent Rosji o von der Leyen: Głupota i niekompetencja

"Skąd oni się wszyscy biorą?" - pisze o szefowej KE i szefie unijnej dyplomacji na swoim kanale w serwisie Telegram były prezydent i premier Rosji, obecnie zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Miedwiediew.

Publikacja: 15.02.2023 12:13

Dmitrij Miedwiediew

Dmitrij Miedwiediew

Foto: AFP

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 357

"Źle jest, gdy szefowa Komisji Europejskiej nie rozumie w ogóle gospodarki i zajmuje się tylko obserwacją obiektów czysto medycznych" - pisze Miedwiediew, który nazywa Ursulę von der Leyen "najwyższej rangi ginekologiem w UE".

Były prezydent Rosji pisze następnie, że szefowa KE "kalkuluje z nieukrywaną radością rosyjskie straty z powodu nowej fali sankcji, ale nie bierze pod uwagę strat jej (europejskich - red.) firm".

Źle jest, gdy szefowa Komisji Europejskiej nie rozumie w ogóle gospodarki

Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji

"Tutaj zasada medycyny, cura te ipsum (pol. lekarzu, wylecz się sam) nie obowiązuje. Głupota i niekompetencja nie są leczone..." - stwierdza Miedwiediew.

Następnie były prezydent Rosji pisze o Josepie Borrellu, szefie unijnej dyplomacji, który "wzywa do pilnego szukania czołgów dla ukraińskiego reżimu w magazynach Europy".

Czytaj więcej

Szybkiej ścieżki Ukrainy do członkostwa w UE nie będzie?

"Tak, to jedyny sposób w jaki prawdziwy dyplomata powinien się zachowywać! To szef dyplomacji UE jak nikt inny nie powinien powtarzać, że Rosja jest wiecznym wrogiem Europy i wzywać do wojny do zwycięskiego końca (końca Ukrainy, oczywiście!). Brawo, Talleyrand oklaskuje z góry" - dodaje Miedwiediew nawiązując do byłego architekta francuskiej polityki zagranicznej na przełomie XVIII i XIX wieku i w pierwszej połowie XIX wieku.

"Kto następny? Pokaz dziwaków musi trwać..." - podsumowuje były prezydent Rosji.

Sankcje o których pisze Miedwiediew zostały nałożone na Rosję w związku z niesprowokowaną, pełnowymiarową agresją, jakiej Rosja dopuściła się przeciw Ukrainie. Europa przekazuje obecnie Ukrainie czołgi podstawowe, by armia ukraińska była w stanie kontratakować i odzyskać tereny nielegalnie okupowane przez Rosję.

Konflikty zbrojne
Szojgu mówi o zniszczeniu ośmiu leopardów na Ukrainie. Jeden z nich to ciągnik rolniczy
Konflikty zbrojne
Kto zniszczył zaporę w Nowej Kachowce? "Nie ma pewności, ale raczej Rosjanie"
Konflikty zbrojne
Think tank: Prigożyn chce 200 tys. ludzi i amunicji dla nich
Konflikty zbrojne
Ukraina: 42 tys. osób zagrożonych po zniszczeniu zapory w Nowej Kachowce
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 468
Konflikty zbrojne
Katastrofa na Dnieprze