Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 346

Zełenski odniósł się do sprawy w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

- Przez 346 dni wojny często musiałem powtarzać, że sytuacja na froncie jest trudna. I że sytuacja staje się coraz trudniejsza. Teraz znowu jest ten czas - oświadczył.

Czytaj więcej

Kreml tłumaczy, dlaczego wojna wciąż trwa

Wołodymyr Zełenski powiedział, że rosyjskie dowództwo rzuca coraz więcej sił, by przełamać ukraińską obronę. - Teraz jest bardzo ciężko w Bachmucie, Wuhłedarze, w rejonie Łymanu i na innych kierunkach frontu - dodał.

- Ale teraz, jak każdego spośród tych 346 dni, wytrwałość naszych żołnierzy decyduje o wszystkim - zaznaczył. Zełenski podkreślał wagę determinacji ukraińskich żołnierzy oraz skuteczność tych, którzy pomagają Siłom Zbrojnym Ukrainy.

W wystąpieniu Wołodymyr Zełenski wspomniał też o swej rozmowie z szefem brytyjskiego rządu Rishim Sunakiem i o szkoleniach, jakie ukraińscy żołnierze przechodzą w Wielkiej Brytanii z obsługi czołgów Challenger. Ukraiński prezydent ocenił, że challengery to "dobre maszyny", które na polu bitwy będą stanowiły "poważną" siłę".

- Wspólnie z naszymi partnerami każdego dnia robimy wszystko, żeby nasi żołnierze mieli wystarczającą siłę do obrony przed państwem terrorystycznym - powiedział Zełenski.