Reklama

Wuhłedar jak Bachmut. "Kolejne fale rosyjskich żołnierzy rzucane na miasto"

- Sytuacja jest bardzo trudna. Bachmut, Wuhłedar i inne rejony w obwodzie donieckim są stale atakowane przez Rosjan - mówił w wieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Publikacja: 30.01.2023 04:54

Ukraińscy żołnierze na ulicach Bachmutu

Ukraińscy żołnierze na ulicach Bachmutu

Foto: AFP

arb

- Wróg nie liczy się z ludźmi i, pomimo licznych strat, utrzymuje dużą intensywność ataków - stwierdził ukraiński prezydent. - W niektórych swoich wojnach Rosja straciła mniej ludzi niż traci tam, w szczególności w pobliżu Bachmutu - przekonywał Zełenski.

Prezydent Ukrainy mówił jednocześnie, że broniąc obwodu donieckiego ukraińska armia "broni całej Ukrainy". - Każdy krok wroga, jakiemu tam przeciwdziałamy oznacza dziesiątki kroków, którym przeciwdziałaliśmy na innych kierunkach - podkreślał.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna: Kreml się odgraża, ale to ukraińska armia jest górą
Konflikty zbrojne
Trump zdecydował. Stany Zjednoczone wyślą Ukrainie broń opłaconą przez sojuszników
Konflikty zbrojne
Izraelskie czołgi wjechały do centrum miasta Gaza. Minister: Gaza płonie
Konflikty zbrojne
Komisja ONZ: Premier Izraela podżegał do ludobójstwa, do którego doszło w Gazie
Konflikty zbrojne
Donald Trump publikuje nagranie z ataku armii USA na łódź przemytników
Reklama
Reklama