Reklama
Rozwiń
Reklama

Ministerstwo Obrony Rosji: Wycofywanie się z Chersonia przebiega zgodnie z planem

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w czwartek, że ogłoszone dzień wcześniej wycofywanie jednostek z zachodniego brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim przebiega zgodnie z planem.

Publikacja: 10.11.2022 13:35

Ministerstwo Obrony Rosji: Wycofywanie się z Chersonia przebiega zgodnie z planem

Foto: AFP

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 260

Manewr zgrupowania wojsk rosyjskich na przygotowane pozycje na lewym brzegu Dniepru przebiega ściśle według zatwierdzonego planu" - poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Jak informują Rosjanie, z regionu wycofano ponad 115 tys. cywilów.

W opublikowanym komunikacie przekazano, że od sierpnia do września na tym odcinku linii kontaktowej straty po stronie ukraińskiej wyniosły ponad 9,5 tys. zabitych i rannych, podczas gdy wojska rosyjskie miały siedem do ośmiu razy mniej ofiar.

Walerij Załużny, dowódca Sił Zbroinych Ukrainy poinformował w środę, że ukraińskiej armii udało się wyzwolić 12 osiedli na odcinku chersońskim.

Reklama
Reklama

Zaplanowany odwrót

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu publicznie poinformował w środę, że przyjął sugestię głównodowodzącego rosyjskimi siłami na Ukrainie, gen. Siergieja Surowikina i nakazał odwrót Rosjan z zachodniego brzegu Dniepru, w tym Chersonia.

Czytaj więcej

Rosyjscy zwolennicy wojny chwalą decyzję o porzuceniu Chersonia

Wycofanie się zaproponowane przez generała Surowikina, który w zeszłym miesiącu został wyznaczony do objęcia dowództwa nad działaniami wojennymi Rosji, oznacza, że Moskwa rezygnuje ze strategicznego miasta na północ od zaanektowanego Krymu, jedynej stolicy ukraińskiej obwodu, którą zdobyła od 24 lutego.

Konflikty zbrojne
Zakończyło się spotkanie Zełenskiego z Trumpem w Mar-a-Lago. „Dokonaliśmy postępu”
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1404
Konflikty zbrojne
Donald Trump: Przed spotkaniem z Zełenskim odbyłem owocną rozmowę z Putinem
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1403
Konflikty zbrojne
Polska buduje system przeciwdronowy na wschodniej granicy. Inwestycja za ponad 2 mld euro
Materiał Promocyjny
W kierunku zrównoważonej przyszłości – konkretne działania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama