Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 243

86 proc. Ukraińców uważa, że Rosji trzeba stawać zbrojny opór nawet w sytuacji dalszego ostrzału terytorium Ukrainy przez Rosjan.

71 proc. uczestników badania całkowicie zgadza się z tym, że zbrojny opór należy nadal stawiać, a 16 proc. raczej się z tym zgadza.

4 proc.

Tylu Ukraińców zdecydowanie zgadza się z tym, że trzeba podjąć negocjacje z Rosją, które pozwoliłyby na jak najszybsze przerwanie ostrzału terytorium Ukrainy

Podjęcia negocjacji, które miałyby zakończyć ostrzał terytorium Ukrainy, nawet jeśli oznaczać to będzie ustępstwa wobec Rosji, chce 10 proc. badanych, przy czym tylko 4 proc. zdecydowanie zgadza się z tym, że takie negocjacje należy podjąć.

Czytaj więcej

Kwaśniewski: Taktyczna broń nuklearna? Zagrożenie atakiem większe, niż w ostatnich dekadach

Największy odsetek zwolenników negocjacji zanotowano na wschodzie Ukrainy (29 proc.). Z kolei najwięcej zwolenników zbrojnego oporu zamieszkuje Ukrainę środkową (89 proc.) i zachodnią (88 proc.).

Sondaż przeprowadzono metodą CATI na reprezentatywnej grupie Ukraińców zamieszkujących we wszystkich obwodach Ukrainy - z wyjątkiem okupowanego Krymu oraz innych części Ukrainy tymczasowo znajdujących się pod kontrolą Rosji.

Badaniem nie objęto też osób, które po 24 lutego opuściły Ukrainę.