Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 233

502 miejscowości wyzwolono w czasie kontrofensywy w obwodzie charkowskim, z którego ukraińska armia niemal całkowicie wyparła Rosjan.

Z kolei w obwodzie donieckim wyzwolono 43 miejscowości.

7 miejscowości wyzwolono w obwodzie ługańskim.

Czytaj więcej

11 rosyjskich bombowców strategicznych przy granicy Norwegii

"Powierzchnia wyzwolonych ukraińskich terytoriów zwiększyła się znacząco" - czytamy na stronie ukraińskiego resortu.

Obwody chersoński, doniecki i ługański, a także obwód zaporoski, zostały nielegalnie anektowane przez Rosję po pseudoreferendach przeprowadzonych w okupowanej części tych obwodów między 23 a 27 września. W momencie aneksji Rosja nie kontrolowała w pełni żadnego z obwodów.

Od końca sierpnia na południu i na wschodzie Ukrainy trwa ofensywa ukraińskiej armii

Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło w środę rezolucję potępiającą rosyjskie aneksje.

W czwartek szef okupacyjnych władz obwodu chersońskiego nakazał mieszkańcom obwodu ewakuację, w związku ze zbliżaniem się linii frontu do miasta.

Od końca sierpnia na południu i na wschodzie Ukrainy trwa ofensywa ukraińskiej armii, która doprowadziła do wyzwolenia niemal całego obwodu charkowskiego oraz znacznie przesunęła linię frontu w obwodzie chersońskim.