Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 218

- To pytanie techniczne, nie mogę na nie odpowiedzieć - powiedział Pieskow pytany o tę kwestię przez dziennikarzy.

W poniedziałek wykryto wycieki z gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2, na odcinkach przebiegających w wyłącznych strefach ekonomicznych Danii i Szwecji. Do wycieku z gazociągu Nord Stream doszło w rejonie Bornholmu.

W czwartek szwedzki dziennik " Svenska Dagbladet" poinformował, że szwedzka Straż Przybrzeżna wykryła czwarty wyciek, o ktorym wcześniej nie informowano.

Znacznie więcej latających, pływających i innych pojazdów widzianych w tym rejonie należy do NATO

Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla

Pieskow mówiąc o wyciekach wskazał, że w rejonie Morza Bałtyckiego, w którym do nich doszło, znajduje się "więcej jednostek NATO niż rosyjskich".

- To część Morza Bałtyckiego. Znacznie więcej latających, pływających i innych pojazdów widzianych w tym rejonie należy do NATO - powiedział rzecznik Kremla.

- Dlatego, to kompletnie głupia informacja, która, powiedzmy, jest efektem uprzedzeń - dodał odnosząc się do doniesień CNN. Amerykańska telewizja podała, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa państw europejskich, że w rejonie, w którym doszło do wycieków, znajdowały się wcześniej okręty wojenne, w tym okręty podwodne, Rosji.

Czytaj więcej

MSZ Rosji: Wycieki z gazociągów na wodach pod pełną kontrolą wywiadu USA

Wcześniej rzeczniczka MSZ Rosji, Maria Zacharowa, w programie prokremlowskiego propagandysty mówiła, że Dania i Szwecja to kraje znajdujące się pod kontrolą USA.