Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 175

"Ze względu na brak chętnych do walki, okupanci próbują rekrutować obywateli państw Azji Centralnej do armii... Obwód moskiewski jest w forpoczcie w tej kwestii - aby stworzyć nowe jednostki wojskowe, lokalni przywódcy poinstruowali pracowników komisji wojskowych i komend policji, aby prowadzili propagandowe działania wśród obywateli Uzbekistanu, Tadżykistanu i Kirgistanu" - głosi raport ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Według ukraińskiego wywiadu wojskowego, w ramach dodatku do zachęt finansowych, ci, którzy podpiszą kontrakt, by walczyć w szeregach rosyjskiej armii na Ukrainie, mają mieć oferowane obywatelstwo rosyjskie.

Ponadto - jak podaje ukraiński wywiad - w Czeczenii formowane są cztery bataliony, które mają zostać wysłane na Ukrainę.

"Znaczną część 'ochotników' w formowanych bayalionach stanowią młodzi ludzie porwani przez czeczeńskie siły bezpieczeństwa, głównie z terenów wiejskich" - podaje ukraiński wywiad wojskowy.

Czytaj więcej

Zełenski wyjaśnił, dlaczego władze nie ostrzegły Ukraińców przed rosyjską inwazją

"Pod groźbą postępowania karnego pod sfingowanymi zarzutami i pod groźbą tortur, zmuszani są do podpisywania kontraktów i uczestniczenia w wojnie na Ukrainie" - czytamy w raporcie wywiadu wojskowego Ukrainy.