Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 167

O zajęciu miasta Dowheńke i rozwijaniu natarcia w kierunku Izium poinformował doradca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy, Ołeksij Arestowycz.

- Sytuacja jest bardzo interesująca. Ukraińskie siły odnoszą sukcesy. Próby Rosjan mające na celu odzyskanie utraconych pozycji, kończą się niepowodzeniem. Ukraina może skończyć okrążeniem ich - powiedział współpracownik prezydenta Zełenskiego.

Jednocześnie strona ukraińska informuje o intensywnym rosyjskim ostrzale wzdłuż całej linii frontu.

Ukraina może skończyć okrążeniem sił rosyjskich

Ołeksij Arestowycz, doradca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy

Ciężkie walki trwają w położonych na linii frontu miejscowościach w obwodzie donieckim, gdzie - jak podaje strona ukraińska - Rosjanie przeprowadzają atak za atakiem próbując przejąć kontrolę nad obwodem i - w rezultacie - całym Donbasem.

- Sytuacja w regionie jest napięta - stały ostrzał wzdłuż całej linii frontu... Wróg uderza też często z powietrza - powiedział na antenie ukraińskiej telewizji gubernator obwodu donieckiego, Pawło Kyryłenko.

Czytaj więcej

Pentagon szacuje straty Rosji na 70-80 tys. żołnierzy

- Wróg nie odnosi sukcesu. Obwód doniecki się trzyma - zapewnił przy tym.

Na południu Ukraińcy ostrzelali w poniedziałek ponownie most Antonowski - jedyną samochodową przeprawę przez Dniepr w Chersoniu. Most ten, wykorzystywany przez Rosjan do przerzutu wojsk i zaopatrzenia - został już poważnie uszkodzony w ataku przeprowadzonym przez Ukraińców pod koniec lipca.