Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 162

Na antenie ukraińskiej telewizji Espreso Wiktor Jagun powiedział, jakie są jego zdaniem możliwości służb specjalnych Stanów Zjednoczonych.  - Teoretycznie są zdolne do zrobienia z Putinem tego samego, co zrobiono z liderem Al-Kaidy Ajmanem al-Zawahirim - stwierdził. - Trzeba jednak zrozumieć, że system obrony powietrznej, który broni Putina, a także przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe oraz systemy radarowe mogą być przeszkodą w likwidacji tego terrorysty - podkreślił.

Czytaj więcej

MSZ Ukrainy: Czas, by Rosjanie spytali Putina, ile kosztuje ich wojna

Były wiceszef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) tłumaczył także, jak doszło do tego, że Amerykanie odnieśli sukces w misji w Kabulu. - Przedstawiciele służby specjalnej powiadomili, że obserwowali al Zawahira w Kabulu przez wiele dni, nauczyli się jego grafiku i poznali zwyczaje - mówił. - Wykorzystano także rakiety, które były wyposażone nie w materiały wybuchowe, a w specjalne ostrza. Ta unikalna operacja specjalna, która trwała dłużej niż jeden dzień potwierdza, że możliwości amerykańskich służb specjalnych są nieograniczone - zaznaczył Jagun.

Czytaj więcej

Ajman al Zawahiri, lider al Kaidy, zabity przez Amerykanów w Kabulu

We wtorek amerykańskie media, powołując się na źródła wywiadowcze poinformowały, że Ajman al Zawahiri, lider al Kaidy, zginął w operacji antyterrorystycznej USA. Doniesienia te potwierdził prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.