- Żołnierze ukraińscy poddają się pod Lisiczańskiem i Siewierodonieckiem - powiedział podpułkownik Milicji Ludowej samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Andriej Maroczko.

- Teraz na całej linii frontu na tym obszarze, zarówno lokalnie, jak i masowo, ma miejsce kapitulacja. Dotyczy to również grupy Lisiczańsk-Siewierodonieck, jak również to również grupy  Hirśke -Zołote – powiedział Maroczko na antenie publicznej telewizji Pierwyj kanał.

- Od godziny 16.00 zostałem poinformowany o dwóch takich kapitulacjach, po dziesięć osób każda – dodał Maroczko, podkreślając, że poddawać się mają ukraińscy wojskowi o różnych stopniach.

Czytaj więcej

Kolejne 450 mln dolarów wojskowej pomocy USA dla Ukrainy

Przeczą tym doniesieniom najnowsze informacje, podane przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. „Na kierunku donieckim nieprzyjaciel nadal ostrzeliwuje jednostki Sił Obronnych z artylerii, rakiet, moździerzy i czołgów wzdłuż linii kontaktu. Swoje główne wysiłki skoncentrował na obszarach Siewierodoniecka i Bachmuta, aby przejąć kontrolę nad Siewierodonieckiem i Mykołajewką” - czytamy w najnowszym komunikacie, opublikowanym na Facebooku.

„Wojska ukraińskie zatrzymały ofensywę na południowych obrzeżach Lisiczańska, zadały wrogowi straty i zmusiły go do odwrotu. Rosyjscy najeźdźcy zbierają rezerwy do wznowienia ofensywy. Obrońcy ukraińscy zatrzymali również ofensywę wroga pod Boriwśke” - podkreślono.