- Jest ważne, aby ludzie, tacy jak ja, przyjeżdżali tu i widzieli to co się dzieje, oddzielali fakty od fikcji i prawdę od kłamstw, ponieważ z tego co pojawia się w mediach społecznościowych i głównych mediach nawet dobrym, uczciwym dziennikarzom, trudno jest wyciągnąć z tego sens - mówił Rice. 

Czytaj więcej

Ukraińska parlamentarzystka: Znajdujemy coraz więcej masowych grobów

Doradca gen. Załużnego zwracał uwagę, że Rosjanie "twierdzą, że na Ukrainie są naziści, podczas gdy w rzeczywistości to oni zachowują się jak naziści, torturują ludzi, dokonują egzekucji więźniów".

- Popełniają zbrodnie wojenne na masową skalę. Dokonują ostrzału rakietowego celów cywilnych. Na danym terenie nie ma żadnych celów wojskowych, a oni używają wyrzutni rakiet - mówił Rice.

Wszystko co mówią Rosjanie to po prostu kłamstwo. Mówią kłamstwa swoim żołnierzom

Dan Rice, specjalny doradca ukraińskiego głównodowodzącego, gen. Walerija Załużnego

Zdaniem Rice'a Rosja przegrała już operację informacyjną prowadzoną w związku z wojną na Ukrainie.

- Cały świat wie, że kłamią. Rosjanie tego nie wiedzą, ale reszta świata nie wierzy w nic co wychodzi z Rosji. Świat wierzy Ukrainie - stwierdził doradca gen. Załużnego.

Rice chwalił też ukraińską armię za "niesamowitą pracę", jaką wykonuje informując o wojnie.

- Mówią prawdę - dobrą lub złą. Jeśli stracą miasto, informują o tym. Jeśli zdobędą miasto, informują o tym. A wszystko co mówią Rosjanie to po prostu kłamstwo. Mówią kłamstwa swoim żołnierzom - stwierdził Amerykanin.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ