Do incydentu doszło po dwóch tygodniach starć między Palestyńczykami a izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, w pobliżu meczetu Al-Aksa. Starcia te wywołują gniew w świecie arabskim - meczet Al-Aksa jest jednym z najświętszych miejsc dla wyznawców Islamu.

W przeszłości palestyńskie milicje z Libanu atakowały cele na terytorium Izraela - przypomina Reuters.

Czytaj więcej

Izrael zaatakował z powietrza cele w Strefie Gazy

Na Twitterze izraelska armia podkreśla, że wystrzelenie pocisku z terytorium Libanu nie pociągnęło za sobą uruchomienia syren alarmowych w północnym Izraelu, na który spadł pocisk. Izraelska armia nie podaje też, jaki dokładnie pocisk został wystrzelony z terytorium Libanu.

Reuters zwraca uwagę, że izraelska tarcza antyrakietowa nie przechwytuje pocisków, które mają spaść na niezamieszkane tereny w Izraelu. 

Izraelska armia nie podaje, jaki dokładnie pocisk został wystrzelony z terytorium Libanu

W odpowiedzi na atak z terytorium Libanu, izraelska artyleria "ostrzelała miejsce wystrzelenia" pocisku - podaje izraelska armia nie przedstawiając żadnych dalszych szczegółów incydentu.

Aroldo Lazaro, kierujący Tymczasowymi Siłami Zbrojnymi ONZ w Libanie, misją pokojową ONZ w tym kraju, wezwał do "spokoju i powściągliwości" w związku z zaistniałą sytuacją.

Od czasu wojny w 2006 roku między Izraelem a Hezbollahem na granicy Izraela z Libanem nie dochodziło do poważniejszych incydentów.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ