Wicemer Mariupola: Putin chce rozwiązać kwestię ukraińską. Niech wkroczy NATO

Zastępca mera Mariupola, Serhij Orłow w rozmowie z radiem BBC stwierdził, że Władimir Putin nie przestanie zabijać ukraińskich cywilów z powietrza, dopóki NATO "nie ocknie się się i nie zrozumie, że to nie jest konflikt regionalny, tylko wojna przeciw demokracji, wolności i przeciw jednemu z największych narodów Europy".

Publikacja: 04.03.2022 10:33

Zniszczony ukraiński czołg pod Mariupolem

Zniszczony ukraiński czołg pod Mariupolem

Foto: AFP

arb

- Wygląda, jakby nie rozumieli, że Putin się nie zatrzyma, są przestraszeni, szkoda. Spodziewamy się, że w końcu przywódcy NATO zrozumieją, że niezbędne jest udzielenie bezpośredniego wsparcia wojskowego NATO Ukrainie, by zatrzymać pana Putina lub przynajmniej zamkną nasze niebo, by bronić nas przed zagrożeniem z powietrza - stwierdził Orłow.

Putin jest w stanie zabić tak wielu cywilów, jak wielu będzie potrzeba

Serhij Orłow, zastępca mera Mariupola

Zdaniem zastępcy mera oblężonego Mariupola Putin chce "stworzyć pustynię, aby rozwiązać kwestię ukraińską". - Nie może zdobyć naszych miast, bo nasze miasta to nie budynki, nasze miasta to ludzie - stwierdził Orłow.

Czytaj więcej

Rada miejska Mariupola: Nasze miasto jak oblężony Leningrad

- My już wiemy, że jest w stanie zabić tak wielu cywilów, jak wielu będzie potrzeba - dodał.

Mariupol ma być poddany nieustannemu ostrzałowi z ziemi i z powietrza, który doprowadził do zniszczenia krytycznej infrastruktury miejskiej.

W Mariupolu nie ma wody i prądu.

Konflikty zbrojne
Rosja ogłosiła, że tworzy „pas bezpieczeństwa” na terytorium Ukrainy
Konflikty zbrojne
Statek z pomocą humanitarną dla Gazy ostrzelany u wybrzeży Malty. Nadał sygnał SOS
Konflikty zbrojne
Izraelski atak powietrzny na Damaszek. Ostrzeżenie dla nowych władz Syrii
Konflikty zbrojne
Władimir Putin tymczasowo zmienia cele wojny na Ukrainie?
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1163
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne