Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 03.06.2019 07:30 Publikacja: 03.06.2019 07:22
Dym po eksplozji w prowincji Idlib w Syrii
Foto: AFP
"Słyszę, że Rosja, Syria i w mniejszym stopniu Iran okropnie bombardują prowincję Idlib w Syrii, bez skrupułów zabijając wielu niewinnych cywilów. Świat patrzy na tę rzeź. Jaki jest tego cel, co wam to da? Przestańcie!" - napisał prezydent USA na Twitterze.
Idlib to ostatnia pozostająca pod kontrolą dżihadystów prowincja w Syrii. Według syryjskich organizacji pozarządowych, ostatnia eskalacja przemocy wywołała kryzys humanitarny oraz zmusiła trzysta tysięcy osób do ucieczki w kierunku Turcji. Setki tysięcy ludzi nie mają dachu nad głową.
Syryjskie władze twierdzą, że bombardowania to odpowiedź na coraz bardziej intensywne ataki dżihadystów w regionie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Pojawiają się sprzeczne doniesienia na temat tego, czy syryjskie siły bezpieczeństwa przygotowują się do ponowne...
Pięćdziesiąt dni, które Donald Trump dał Rosji na zawarcie umowy kończącej wojnę, może poważnie zagrozić kluczow...
Dwie kobiety zginęły a kilka zostało rannych w wyniku ataku na katolicką parafię w Strefie Gazy, o którym inform...
Generał Alexus Grynkewich, głównodowodzący połączonych sił zbrojnych NATO w Europie poinformował o przygotowania...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Ukraińskie skrzydło założonej w USA grupy terrorystycznej twierdzi, że brało udział w zabójstwie oficera wywiadu...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas