Reklama

Michał Szułdrzyński: Smoleński danse macabre

Choć od katastrofy smoleńskiej upłynęło już 11 lat, ostatnie dni pokazały, że to wciąż niezabliźniona rana, która zatruwa nasze życie. Czas zakończyć ten spektakl.
Michał Szułdrzyński: Smoleński danse macabre

Foto: KPRM/Krystian Maj

Mogło się wydawać, że emocje będą tym razem mniejsze, ale niestety, znów wróciliśmy do tego nieszczęśliwego chocholego tańca, który w polskiej polityce wokół tej sprawy rozgrywa się od lat. To utwierdza mnie w przekonaniu, że wszyscy politycy, którzy w jakiś sposób są związani z tą sprawą, powinni na zawsze odejść z polskiej polityki.

PiS rządzi już sześć lat i wciąż ogłasza, że jest coraz bliżej „smoleńskiej" prawdy. Zamiast poważnego wyjaśniania wątpliwości mamy jednak budzący skrajne emocje filmik przedstawiający starą spiskową teorię Antoniego Macierewicza przeczącą tezie, że piloci zbyt późno przerwali schodzenie i uderzyli w brzozę, w efekcie czego samolot stracił siłę nośną i uderzył w ziemię. Macierewicz nie dość, że zniszczenie skrzydeł wyjaśnia dwoma eksplozjami, to jeszcze swój filmik okrasił autentycznym nagraniem, na którym widzowie mogli usłyszeć krzyki ginących w tej strasznej katastrofie pasażerów.

Czytaj bez ograniczeń RP.PL

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Dostęp do treści RP.PL w serwisie i aplikacji:

- dostęp do wszystkich treści na serwisie RP.PL,
- Plus Minus – treści publicystyczno-reporterskie,
- 2 newslettery dla subskrybentów,
- w subskrypcji rocznej – dodatkowo magazyny Nauka i Historia
Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama