Żukowski: Mundial – kac przed weselem

Dla Władimira Putina mundial jest drugim po igrzyskach w Soczi propagandowym świętem mającym pokazać wielkość jego Rosji. Igrzyska zamiast dumy stały się hańbą gospodarzy. Jak będzie z mundialem?

Aktualizacja: 03.12.2017 20:01 Publikacja: 03.12.2017 19:37

Żukowski: Mundial – kac przed weselem

Foto: AFP

Te dwie imprezy, zwykle niemające ze sobą nic wspólnego, tym razem smutno się łączą. O tym, jaki będzie klimat mistrzostw świata, zadecyduje w dużym stopniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl), wykluczając Rosję z lutowych igrzysk w Pjongczangu (co byłoby usprawiedliwione, biorąc pod uwagę skalę przestępstw z Soczi), zezwalając jej na start pod pewnymi warunkami lub w ogóle przymykając oko na doping, co wydaje się mało prawdopodobne. Jeśli Putin uzna decyzję olimpijskich władz za policzek dla Rosji i rozkręci antyzachodnią machinę propagandową, a ma w tym dużą wprawę, to mundial może być weselem, ale na mocnym kacu.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Komentarze
Michał Szułdrzyński: Kto może rozstrzygnąć wątpliwości w sprawie wyborów, czyli na progu katastrofy
Komentarze
Bogusław Chrabota: Pomysł Giertycha. Zamach stanu, czy tylko awanturnictwo?
Komentarze
Estera Flieger: Platforma Obywatelska przegra za chwilę kolejne wybory
Komentarze
Bogusław Chrabota: Szymon Hołownia do rządu
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Komentarze
Jan Zielonka: Jak dać szansę demokracji?