Trzęsienie ziemi miało miejsce w pobliżu La Placita de Morelos, w stanie Michoacan wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, około 475 kilometrów na zachód od miasta Meksyk.

Niebezpieczne fale tsunami są możliwe dla wybrzeży znajdujących się w promieniu 300 kilometrów od epicentrum - ogłoszono. Mieszkańców zagrożonych terenów poproszono o zachowanie czujności.

- Zaczniemy zbierać informacje i mamy nadzieję z całego serca, że nic poważnego się nie stało - powiedział prezydent Andres Manuel Lopez Obrador w nagraniu zamieszczonym na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Trzęsienie ziemi było odczuwalne w stolicy kraju o godzinie 13:05. Gubernator stanu Jalisco powiedział, że nie odnotowano większych szkód, podczas gdy gubernator Michoacan, w pobliżu epicentrum, powiedział, że agencje reagowania kryzysowego wciąż oceniają sytuację.

Budynki w centrum miasta i dzielnicy biznesowej zostały ewakuowane. Wstrząs nastąpił mniej niż godzinę po tym, jak miasto przeprowadziło doroczne ćwiczenia związane z trzęsieniem ziemi, aby upamiętnić duże trzęsienia zarejestrowane w 1985 i 2017 roku,. To trzeci silny przypadek odnotowany 19 września.