Straż pożarna została wezwana do Wennington ok. godz. 2 nad ranem. Ogień zauważono w pobliżu zabudowań, gdy zbliżał się do remizy strażackiej. Walczy  z nim 15 załóg, w sumie około 100 strażaków.

Do tej pory pożar nie został opanowany, doszczętnie spłonęły okoliczne pola.

Ogień rozprzestrzenia się także wzdłuż autostrady w Dartford, na wschód od Londynu.

Kolejne pożary zgłoszone zostały niemal w całym Londynie, ostatnie - w Rainham i Wembley. Z co najmniej czterema pożarami walczy 350 strażaków.

Około 175 strażaków walczyło z pożarem trawy na Pea Lane w Upminster we wschodnim Londynie, z dymem kłębiącym się nad autostradą M25, podczas gdy osiem wozów strażackich z 60 strażakami wysłano do walki z jednym z pożarów Croydon w Shirley Hills w południowym Londynie .

Wiele budynków zostało zniszczonych, nie ma jak na razie doniesień o poszkodowanych.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan poinformował w mediach społecznościowych, że straż pożarna traktuje sytuację jako bardzo poważną. Ognisk ognia jest co najmniej kilka, a temperatura, dziś w Wielkiej Brytanii rekordowa, nie sprzyja opanowaniu ognia.

Khan zaapelował o uważne postępowanie podczas trwających upałów - rezygnację z grillowania w ogrodach czy na balkonach, niepozostawianie w trawie szklanych opakowań czy staranne dogaszanie niedopałków. prosi też o natychmiastowe informowanie straży pożarnej o dostrzeżonym ogniu.

Autopromocja
Specjalna oferta letnia

Pełen dostęp do treści "Rzeczpospolitej" za 5,90 zł/miesiąc

KUP TERAZ

Był to najgorętszy dzień w historii w Wielkiej Brytanii,  wstępne dane Met Office pokazują, że temperatura osiągnęła 40,2 C na lotnisku Heathrow, a także później w Coningsby w Lincolnshire, pokonując poprzedni rekord 38,7, zarejestrowany w Cambridge trzy lata temu.