Sieć Auchan poinformowała, iż wypłaci nadzwyczajną premię w wysokości 500 złotych dla pracowników sklepów oraz e-commerce, aby podziękować im za ich wyjątkowe zaangażowanie i mobilizację w obecnym kryzysie. - Będziemy nadal zaopatrywać nasze sklepy, ale naszym priorytetem jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia naszych zespołów i naszych klientów - mówi Gérard Gallet dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Podobną decyzję podjął tez zarząd sieci Rossmann, która wprowadziła premię 750 zł brutto dla pracowników sklepów za pracę w szczególnych warunkach w dniach od 16 marca do 15 kwietnia. - Podjęliśmy także wiele działań mających zapewnić bezpieczne zakupy naszym klientom oraz bezpieczne warunki pracy naszym pracownikom. Niektóre sklepy skróciły godziny pracy, kierownictwo drogerii może także podjąć decyzje o ograniczaniu liczby klientów w sklepie czy wyznaczeniu stref 1 metra od kas. Przekazaliśmy pracownikom środki do dezynfekcji rąk oraz kas, terminali itd. Jeśli ktoś chce pracować w rękawiczkach, są one do dyspozycji w sklepach - mówi Agata Nowakowska, rzecznik Rossmanna.

Wcześniej Lidl Polska poinformował, że przyzna pracownikom sklepów i centrów dystrybucji dodatkowe premie w zamian za pracę w tym trudnym okresie. Natomiast wszyscy pracownicy otrzymają też premie wielkanocne w wysokości 450 i 300 złotych.

Również Biedronka podała, że przyzna po 300 zł brutto premii wszystkich osobom zatrudnionym w sklepach i centrach dystrybucyjnych firmy, które pracowały w tygodniach najintensywniejszych zakupów. Dodatkową premię otrzymają pracownicy firmy mający dzieci do lat 14, którzy w zeszłym tygodniu przepracowali minimum jeden dzień.