Oktawian Torchała został powołany do globalnej centrali Aldi, znajdującej się w mieście Essen w zachodnich Niemczech - podał Business Insider Polska. Niemiecki gigant należy do jednej z największych sieci handlowych na świecie.

Pracę w międzynarodowym zespole Torchała rozpocznie 1 kwietnia 2021 roku na stanowisku wiceprezesa ds. operacyjnych. Jak zaznaczono w komunikacie, Polak „swoim doświadczeniem i wiedzą będzie wspierał procesy dalszej transformacji sieci, zgodnie z planami globalnego rozwoju, które postawiło przed sobą Aldi”.

Obowiązki Torchały przejmie w Polsce od połowy marca Wojciech Łubieński, do tej pory pełniący funkcję wiceprezesa firmy.

- Zostawiam Aldi w Polsce nie tylko w dobrych rękach, ale też w przełomowym punkcie związanym z rozwojem naszej sieci w wielu obszarach. Wojciech Łubieński współtworzył naszą strategię i będzie kontynuował nasze działania związane z dalszą ekspansją Aldo w Polsce oraz rozwojem całego zespołu, a wszystko w zgodzie z wartościami grupy Aldi Nord, do której należymy, czyli - prostotą, odpowiedzialnością i niezawodnością - podkreślił Torchała w komunikacie.

Oktawian Torchała zaczął pracę w Aldi Polska w 2010 roku, początkowo na stanowisku kierownika rejonu sprzedaży, a dwa lata później awansował na kierownika sprzedaży. W maju 2014 roku przejął kierownictwo spółki regionalnej w Chorzowie, zaś w sierpniu 2017 roku został powołany na prezesa Aldi w?Polsce.