Po sukcesie, jakim okazało się być otwarcie pierwszego sklepu Primark w Polsce, w Galerii Młociny w Warszawie w ubiegłym roku, sieć kontynuuje swój rozwój i otwiera drugi sklep na polskim rynku w Posnanii. W sklepie o powierzchni 3,5 tys. mkw. klienci będą mogli cieszyć się modą Primark dostępną na dwóch piętrach.

Nowy sklep, który stworzył ponad 230 miejsc pracy, będzie jednym z ponad 390 sklepów Primark zlokalizowanych w 13 krajach.

- Nie moglibyśmy wymarzyć sobie lepszej lokalizacji dla naszego drugiego sklepu w Polsce. Nasz nowy zespół jest gotowy na bezpieczne powitanie klientów w sklepie - mówi Maciej Podwojski, manager na Polskę, Słowenię oraz Czechy w Primark.

- Jako rosnąca międzynarodowa marka modowa, Primark jest doskonałym uzupełnieniem listy najemców - mówi Marek Ćwiek, dyrektor centrum handlowego Posnania.

Primark to międzynarodowa marka odzieżowa, która oferuje najnowszą modę, kosmetyki i wyposażenie domu o atrakcyjnym stosunku jakości do ceny. Firma założona w Dublinie w 1969 r. obecnie posiada ponad 390 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej w 13 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Słowenii i Polsce. Primark zatrudnia ponad 70 tys. osób, a w roku obrotowym 2019/20 otworzył 12 sklepów, tworząc ponad 2,8 tys. miejsc pracy i otrzymując ponad 48 tys. podań o zatrudnienie w tych sklepach.