Spółka Tesco Polska z siedzibą w Krakowie ogłosiła dziś restrukturyzację swoich struktur. Proces oznacza, że biura główne w Krakowie i w Warszawie zostaną zlikwidowane w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w tym czasie zastąpią je mniejsze biura regionalne.

Restrukturyzacja dotyczy również tych sklepów, które będą zmniejszane lub zamykane, oraz tych, w których zlikwidowane zostały pewne funkcje lub usługi. Dodatkowo w dwóch centrach dystrybucyjnych Tesco Polska ograniczona i uproszczona zostanie część administracyjna. W sumie ponad 1200 osób zostanie objętych procesem zwolnień grupowych. Warunki zwolnień grupowych będą przedmiotem konsultacji ze związkami zawodowymi.

To nie jedyna zmiana. W marcu UOKiK ostatecznie zgodził się na zawartą w czerwcu 2020 r. umowę na przejęcie ponad 300 sklepów Tesco w Polsce przez duńską sieć Netto.

- Dokumentacja, którą otrzymaliśmy od Urzędu, jest obszerna i bardzo szczegółowa, w związku z czym potrzebujemy czasu, by się z nią zapoznać i dokonać stosownej analizy. Oficjalnych informacji na ten temat będziemy udzielać po zamknięciu transakcji - podało Netto w komunikacie.