Firma podaje w komunikacie, że ostatecznie została podjęta decyzja o likwidacji sklepu należącego do sieci E.Leclerc w Galerii Amber w Kaliszu. Mimo prowadzonych w ostatnim okresie rozmów z właścicielem centrum handlowego, nie udało się dojść do porozumienia, sklep w tym miejscu działał od kwietnia 2014 roku. Zakończenie jego działalności przewidziane jest jeszcze w tym miesiącu.

E.Leclerc działa w Polsce od 1995. To Grupa niezależnych przedsiębiorców, którzy w sposób autonomiczny zarządzają własnymi firmami, współpracują z regionalnymi producentami, wspierają lokalne społeczności, dopasowując swoją ofertę do lokalnych warunków. Każdy sklep to odrębny podmiot. Kluczowym momentem dla rozwoju E.Leclerc w Polsce był rok 2010 i przejęcie od grupy Rewe sklepów Billa Polska, w celu stworzenia niezależnych spółek dystrybucyjnych.

Obecnie E.Leclerc zatrudnia ponad 5 tys. pracowników w 46 sklepach znajdujących się w 41 miastach na terenie 15 województw. W roku 2018 E.Leclerc osiągnął obroty w wysokości 2,91 mld złotych.