W związku z tym w ręce ponad 39 tys. pracowników trafią bony w kwocie do 700 zł.

Czytaj także: Koronawirus: Premie dla pracowników za tłok w sklepach

To nie pierwszy raz, kiedy Kaufland i Lidl nagradzają pracowników dodatkową premią. W marcu tego roku pracownicy sklepów oraz centrów logistycznych otrzymali dodatek do wynagrodzenia za frekwencję w pracy. Łączna wartość świątecznych bonów w Kauflandzie i Lidlu w tym roku wyniesie ponad 23 mln zł.

- Znajdujemy się obecnie w niezwykle trudnym, wymagającym, jak i niespodziewanym okresie, który z pewnością zapisze się w pamięci każdego z nas. Nasi pracownicy każdego dnia z wielkim oddaniem dbają o to, by zapewnić naszym klientom produkty niezbędne do codziennego funkcjonowania - mówi Gunnar Günther, prezes zarządu Kaufland Polska.


- Jestem szczególnie dumny z mojego zespołu – ponad 23 tys. pracowników na terenie całej Polski. Dzięki zaangażowaniu i wytężonej pracy każdego pracownika cały czas realizowaliśmy oraz dalej realizujemy naszą misję dostarczania żywności i najpotrzebniejszych artykułów wszystkim Polakom - mówi Włodzimierz Wlaźlak, prezes Lidl Polska.  

Kaufland i Lidl to jedne z największych przedsiębiorstw z branży handlu detalicznego w Polsce, tworzący wspólnie Grupę Schwarz. Obie sieci zatrudniają łącznie w naszym kraju ponad 39 tys. pracowników.