Niemiecka sieć drogerii Rossmann nie będzie już sprzedawać kosmetyków stworzonych we współpracy z członkiniami kontrowersyjnej grupy youtuberów TeamX. Produkty te, choć cieszyły się popularnością, mają zniknąć z półek w całym kraju.

– Po bulwersujących doniesieniach medialnych zdecydowaliśmy wczoraj o wycofaniu ze sprzedaży artykułów sygnowanych logo TeamX – poinformowała „Rzeczpospolitą” rzeczniczka prasowa Rossmanna, Agata Nowakowska.

Czytaj więcej

Pandora Gate: sprawa niełatwa dla prokuratury i dla rodziców

Chodzi o produkty sygnowane przez członkinie TeamX, w tym Agatę „Fagatę” Fąk i Natalię „Natsu” Karczmarczyk. Decyzja Rossmanna jest wynikiem głośnej afery Pandora Gate, związanej z youtuberami, którzy mieli niewłaściwie traktować nieletnich. Jednym z głównych oskarżonych jest założyciel Teamu X, Stuart Burton – znany w internecie jako Stuu – który miał wymieniać się wiadomościami o podtekście erotycznym z nieletnimi, a nawet umawiać się z jedną z nastolatek.

Kosmetyki z logo TeamX mają już dziś zniknąć ze sklepu internetowego Rossmanna. Sieć poinformowała, że wycofanie tych produktów ze sklepów stacjonarnych może zająć z kolei 1-2 dni.