Kolejna duża sieć handlowa daje podwyżki i goni stawki Lidla. 5 tys. zł na start

Kolejna sieć planuje podwyżki wynagrodzeń. W sumie sieć Kaufland przeznaczy na ten cel 120 mln zł.

Publikacja: 18.11.2022 13:30

Kolejna duża sieć handlowa daje podwyżki i goni stawki Lidla. 5 tys. zł na start

Foto: Adobe Stock

Od stycznia 2023 r. osoby rozpoczynające pracę na stanowisku kasjer-sprzedawca w zależności od lokalizacji mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4200-4800 zł brutto. Po roku pracy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4400-5000 zł brutto. Lidl nieco więcej daje pracownikom w Warszawie, tu na początek można zarobić od 5150 zł.

Kaufland podaje, że zatrudnieni w centrach dystrybucyjnych na stanowisku magazynier wydania towaru w zależności od doświadczenia otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4300-4800 zł brutto.

Czytaj więcej

Od 4200 na kasie. Lidl daje podwyżki i zamierza zatrudniać. Co zrobi konkurencja?

- Zapewnienie stabilnych i atrakcyjnych warunków zatrudnienia jest naszym priorytetem, dlatego w nadchodzącym roku przeznaczymy 120 mln zł na podwyżki wynagrodzeń. W związku z dalszym rozwojem sieci planujemy stworzyć także nowe miejsca pracy. Nasza firma liczy już ponad 15 tys. pracowników w różnych częściach kraju – mówi Gunnar Günther, prezes sieci Kaufland Polska.

W związku z dalszym rozwojem firmy i planowanym otwarciem kolejnych sklepów w 2023 r. planuje zatrudnić także kolejnych pracowników.

Sieci Lidl i Kaufland mają tego samego właściciela, to niemiecka grupa Schwarz. Mimo to konkurują także na wysokość wynagrodzeń, od stycznia 2023 r. pracownicy sklepów Lidl zarabiać będą od 4200 zł brutto do 5150 zł brutto. I chodzi tu o początek zatrudnienia. W kolejnych latach mogą liczyć na pensję, nawet do 5600 zł brutto. Pracownicy magazynów sieci Lidl, po podwyżkach otrzymają wynagrodzenie od 4800 do 5250 zł brutto. Bardziej doświadczeni mogą liczyć na pensję nawet przekraczającą 6000 zł brutto. Menadżerowie Lidla po podwyżce mogą liczyć na pensje nawet w granicach 7000 zł brutto, rozpoczynając pracę na tym stanowisku.

Czytaj więcej

Podwyżki w Lidlu. Kasjer zarabia więcej od nauczyciela
Handel
Centra handlowe wreszcie mogą odetchnąć. Klienci wrócili na dobre?
Handel
Auchan opuścił Rosję. Wielki majątek francuskiej sieci oficjalnie kupił 23-latek
Handel
Walka z dyskontami nie tylko na ceny żywności
Handel
Lepsze dwa lata dla handlu na świecie
Handel
Walka na ceny z dyskontami wychodzi poza żywność. Teraz odzież i wyposażenie domu