Choć pandemia uderzyła najmocniej w centra handlowe i w efekcie także w salony odzieżowe, to firmy nie rezygnują z inwestycji. Międzynarodowa marka odzieżowa Primark otworzy nowy sklep w Katowicach w 2023 r. Firma podpisała umowę najmu na otwarcie sklepu w centrum handlowym Silesia City Center, którego właścicielem jest ECE Polska.

Nowy sklep Primark zajmie ponad 3,6 tys., mkw. powierzchni handlowej i będzie oferował kolekcje mody damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę, kosmetyki oraz wyposażenie domu.

- To kolejna lokalizacja sklepu Primark w Polsce, w ramach dalszego rozwoju firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozwój galerii handlowej Silesia City Center zapewnił nam możliwość zlokalizowania sklepu w samym centrum Katowic - mówi Maciej Podwojski, area manager w Primark na Polskę, Słowenię oraz Czechy.

- Pojawienie się tego znanego na całym świecie detalisty, wzmocni obecną ofertę marek w naszym centrum - mówi Monika Pyszkowska, dyrektor regionalna Działu Center Management w ECE Marketplaces na Polskę, Słowację i Czechy.

Primark obecnie posiada sklep w Galerii Młociny w Warszawie, a w związku ze zbliżającym się otwarciem drugiego sklepu w Polsce, w Centrum Handlowym Posnania w Poznaniu, które nastąpi jeszcze w tym roku, firma prowadzi obecnie rekrutację na różne stanowiska. Oferty dotyczą pracy w pełnym oraz niepełnym wymiarze godzin, zarówno wieczorami, jak i w weekendy, co oznacza, wiele możliwości zatrudnienia, odpowiadających różnym stylom życia.

Primark założono w Dublinie w 1969 r. ma ponad 385 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej w 13 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Słowenii i Polsce. Primark zatrudnia ponad 70 tys. osób, a w roku obrotowym 2019/20 otworzył 12 sklepów, tworząc ponad 2,8 tys. miejsc pracy.