Reklama
Rozwiń

Zarobić na upale

Na gorący sierpień liczą zwłaszcza producenci wody i klimatyzatorów.

Publikacja: 01.08.2017 20:30

Zarobić na upale

Foto: Fotolia.com

We wtorek wczesnym popołudniem krajowe zapotrzebowanie na moc elektryczną sięgnęło rekordowego poziomu 23,2 tys. megawatów – poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne. To efekt upału, który objął większą część Polski. Dotychczas najwyższa wartość zapotrzebowania na moc wystąpiła w końcu czerwca i wyniosła niespełna 22,9 tys. MW. Dodatkową energię pożerają głównie ustawione na maksimum klimatyzatory.

Żar lejący się z nieba sprawił, że Polacy tłumnie ruszyli do sklepów AGD po wentylatory, wykupują zimne napoje, zaczęli podbijać wyniki producentom lodów. Gdy upał jednych męczy, innym daje zarobić. Powody do zadowolenia mają właściciele hoteli i pensjonatów, gdzie frekwencja jest lepsza niż rok temu. Na duże zyski liczą firmy zajmujące się wynajmem łodzi, do których ustawiają się długie kolejki chętnych. Z upalnej pogody cieszą się również producenci odzieży: największe firmy z branży, jak LPP czy 4F, stawiają w ośrodkach wypoczynkowych namioty ze swoimi letnimi towarami. – Klienci szaleją, chcą mieć wszystko na wczoraj. Jesteśmy zarobieni – mówił we wtorek pracownik warszawskiej firmy Klima-Top, zajmującej się sprzedażą i montażem urządzeń klimatyzacyjnych. W sklepach sieci Media Expert sprzedaż gwałtownie wzrosła w ostatnich dwóch dniach. – Jeśli spełnią się optymistyczne dla urlopowiczów prognozy pogody na sierpień, to niewykluczone, że zeszłoroczne rekordy sprzedażowe dla tej kategorii produktów zostaną pobite – uważa Michał Mystkowski z Media Expert.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Handel
Handlowa wojna Kremla z Azerbejdżanem. Od importu owoców po działalność szpiegowską
Handel
Legendarny producent jeansów nie boi się ceł Trumpa. Levi Strauss ma zapasy na pół roku
Handel
Trump grozi Kanadzie 35-procentowym cłem
Handel
Cła Trumpa blokują import odzieży z Chin do USA. Najniższy poziom od 22 lat
Handel
Donald Trump zapowiada nowe cła. „Dzisiaj zajmujemy się miedzią”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama