Reklama
Rozwiń
Reklama

Azbest w popularnych kosmetykach. Mogą zagrażać zdrowiu

Azbest wykryto w kosmetykach do makijażu popularnej amerykańskiej sieci Claire's.

Aktualizacja: 28.03.2018 17:49 Publikacja: 28.03.2018 17:09

Azbest w popularnych kosmetykach. Mogą zagrażać zdrowiu

Foto: 114707577

Niebezpieczna substancja znalazła się w kosmetykach sprzedawanych w Holandii i USA. Holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA) i Inspektorat ds. Środowiska wykryły azbest w dwóch rodzajach pudrów do twarzy i nakazały natychmiastowe wycofanie obu kosmetyków ze sprzedaży.

Feralne pudry znajdowały się w 32 sklepach sieci Claire's działających w Holandii. W pudrze do twarzy stężenie znalezionego azbestu wynosiło od 2 do 5 proc., a w pudrze do konturowania od 0,1 do 2 proc. Holenderskie agencje poinformowały, że stężenie nie jest duże, ale używanie takich kosmetyków stwarza realne zagrożenie dla zdrowia.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Handel
CCC stawia na sklepy stacjonarne. Pokazuje plany na 2026 rok
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Handel
Skandal wokół Shein. Francuski rząd zapowiada działania regulacyjne
Handel
Kazachstan staje do wyścigu o metale ziem rzadkich. Złoże jak połowa zasobów Chin
Handel
Spór UE i USA o oliwki. WTO potrzebowała sześciu lat na decyzję
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Handel
Pierwsza taka promocja na Orlenie. Od kiedy i o ile będzie taniej?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama