Salesbook pozyskane finansowanie chce przeznaczyć na dalszy rozwój nowej generacji narzędzi sprzedażowych i ekspansję międzynarodową.

Rzeszowski startup stworzył system dedykowany dla zespołów handlowców w każdej firmie, której pracownicy spotykają się z klientami i przekonują ich do zakupu produktów lub usług. Salesbook sprzedaje obrazem, więc – jak twierdzą twórcy systemu – nadaje się do sprzedaży skomplikowanych produktów ubezpieczeniowych, energetycznych czy telekomunikacyjnych. Aplikacja pilnuje, by rozmowa handlowa była skuteczna, podpowiadając sprzedawcy kolejne kroki. - Dyrektorzy sprzedaży uzyskują dzięki narzędziu wiedzę, której nie da im żaden system CRM, informacje o jakości prowadzonych rozmów z klientami. Szef sprzedaży zespołu korzystającego z Salesbook wie dokładnie jak sprzedają jego najlepsi ludzie i jak tą wiedzę przełożyć na resztę zespołu. Wie także, co przykuło największą uwagę klienta w ofercie, kiedy ją otworzył i ile czasu analizował - mówi Andrew Hope, współtwórca Salesbook.

Od wprowadzenia na rynek w drugiej połowie 2017 r. systemu Salesbook w modelu usługowym (SaaS - oprogramowanie jako usługa), spółka pozyskała około 20 klientów korporacyjnych z ponad 50 tysiącami sprzedawców w kilkunastu krajach. - Nasi klienci to rosnąca grupa wiodących przedsiębiorstw w Polsce i Europie - mówi Jacek Maciak, prezes rzeszowskiej firmy.

Wśród nich znajdują się m.in. BMW, Mercedes-Benz, czy OVB.

Salebook w najbliższych kwartałach chce rozwijać się w Wlk. Brytanii i Niemczech. Pomóc w tym ma zaangażowanie CobinAngels, sieci do której należą doświadczeni przedsiębiorcy oraz osoby z doświadczeniem managerskim zdobytym w międzynarodowych korporacjach. - Wsparcie CobinAngels to, poza środkami finansowymi, zaangażowanie członków naszej sieci w realizację celów biznesowych Salesbook i dalszy rozwój firmy - wyjaśnia Robert Ługowski, partner zarządzający w CobinAngels. Kuba Dudek, menedżer r inwestycyjny SpeedUp Group, liczy na dynamiczny rozwój technologii Salesbook. - Wierzę, że przystąpienie do spółki aniołów biznesu, pozwoli na skorzystanie z ich doświadczenia, a przez to utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostu. Pozyskane finansowanie pomoże także na większą aktywność zagraniczną spółki, co da nam możliwość pozyskania kolejnych rund finansowania przy wielokrotnie wyższych wycenach - dodaje.