Reklama

Francja zwiększa deficyt w handlu

Ożywienie gospodarki światowej i wymiany handlowej nie pomogło. Francja zwiększyła w I półroczu deficyt bilansu handlowego do 34,8 mld euro z 32,6 mld w II połowie 2020 r. — podał dziennik „La Tribune” za głównym urzędem celnym. Deficyt zmniejszył PKB o 0,2 pkt proc.

Aktualizacja: 23.08.2021 13:16 Publikacja: 23.08.2021 11:50

Francja zwiększa deficyt w handlu

Foto: AdobeStock

Eksport zwiększył się o 18 proc. do 240,2 mld euro, w niektórych sektorach zbliżył się do poziomu sprzed pandemii, ale najważniejszy w bilansie eksport samolotów i środków transportu, stanowiący jedną dziesiątą całego eksportu był o połowę mniejszy.

Import zwiększył się również, o 16,9 proc. do 275 mld euro na skutek wzrostu cen nośników energii, dużej konsumpcji i rosnących potrzeb przemysłu. Zmasowane zakupy maseczek, ubrań ochronnych i materiałów potrzebnych do walki z pandemią miały również na to wpływ.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Handel
Rosja i Indie utworzą strefę wolnego handlu. To pomysł Kremla
Handel
Cła Trumpa uderzają w luksus. Swatch podnosi ceny zegarków nawet o 15 procent
Handel
Czy Trump dogadał się z Chinami w sprawie ceł i TikToka? Intrygujący wpis na Truth Social
Handel
Towar za towar. Rozkręca się handel barterowy między Rosją a Chinami
Reklama
Reklama