Aktualizacja: 18.03.2020 09:29 Publikacja: 18.03.2020 09:24
Białoruś
Foto: Bloomberg
Kolejna runda rozmów Moskwy i Mińska o „pogłębionej integracji” przyniosła rosyjskie propozycje powołania 12 nadnarodowych instytucji, głównie w gospodarce. Kreml chce jednego centrum emisyjnego (banknotów, papierów wartościowych itp.), za czym idzie wspólna waluta; jednej izby obrachunkowej (odpowiednik polskiego NIK), jednej izby celnej i skarbówki.
A także wspólnych instytucji regulujących sektor transportu, przemysł, rolnictwo. Rosjanie chcą też połączyć rynki gazu, ropy i prądu Rosji i Białorusi, dowiedziała się z trzech źródeł gazeta RBK. Oznaczałoby to m.in. dostawy ropy i gazu na Białoruś po cenach obowiązujących na krajowym rynku Rosji, ale też pracę białoruskiej elektrowni atomowej pod Ostrowcem na potrzeby rosyjskiej gospodarki. Aby nie wystraszyć białoruskiego dyktatora, Moskwa proponuje, by instytucje te powstawały stopniowo, a ich osadzenie w gospodarce obu państw zostało rozłożone w czasie.
Departament Wydajności Rządowej miał przynieść podatnikom biliony dolarów oszczędności. Jak na razie chwali się...
Chińskie władze zawiesiły 125-procentowe cło na amerykański etan. Zrobiły to, by ratować swój przemysł chemiczny...
Globalizacja to dla mnie działanie korytarzy handlowych w świecie transakcji oraz w postaci fizycznych szlaków h...
W czasie wojny handlowej w Światowej Organizacji Handlu eskaluje dużo ważnych sporów, także z UE. Problem w tym,...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
MFW przewiduje zwiększanie się deficytu budżetowego Francji, jeśli rząd nie podejmie zdecydowanych działań oszcz...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas