Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 18.10.2015 22:00 Publikacja: 18.10.2015 22:00
Pijalnia wód mineralnych i fontanna w Rymanowie-Zdroju
Foto: Wikimedia Commons/APN-PL
Podkarpacki Rymanów Zdrój żyje z kuracjuszy. I to dosłownie. To jedno z 45 polskich uzdrowisk o zaostrzonych wymogach środowiskowych i ekologicznych, w których hałas nie można przekroczyć 50 decybeli. Niestety, rokrocznie traci setki tysięcy złotych, bo nie może pobierać opłat uzdrowiskowych od osób przebywających w szpitalach uzdrowiskowych. Co gorsza traci podwójnie – jeśli nie ma opłat uzdrowiskowych, nie otrzymuje też dotacji rządowej.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie dzięki nowym technologiom imponują. To wartości, które łatwo można zmierzyć. W nowej Skodzie Superb jest jednak wiele technologii, których nie widać na pierwszy rzut oka, a które podczas jazdy można poczuć.
Czy sześć centymetrów to dużo? W samochodzie to sporo. Nowa Skoda Kodiaq jest większa od poprzedniczki właśnie o te dodatkowe centymetry. Dzięki nim wygospodarowano więcej miejsca dla pasażerów i przestrzeni na bagaże, a bryła dużego SUV-a zyskała na monumentalności.
Następca saudyjskiego tronu książę Mohammed bin Salman nie przyjął zaproszenia Władimira Putina na szczyt BRICS w Rosji. I ostrzegł, że cena ropy może spaść do 50 dol. za baryłkę.
Choć wytwarzamy blisko trzy czwarte polskiego PKB, to rząd nie przeprowadził żadnych korzystnych dla nas zmian. Poprawił się dialog, ministrowie i politycy z nami rozmawiają, ale niewiele z tego wynika – mówią przedstawiciele organizacji biznesowych.
Branża TSL jest jedną z wizytówek polskiej gospodarki. Sektor jest silny, chociaż czekają go poważne zmiany związane ze zrównoważonym rozwojem. Potwierdziło to nasze spotkanie liderów branży i nagrody „Rzeczpospolitej”
Daron Acemoglu, Simon Johnson i James A. Robinson laureatami nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii, potocznie nazywanej „ekonomicznym Noblem”. Zostali wyróżniali za badania nad tym, jak instytucje wpływają na losy narodów.
Wystawcy z 12 krajów, kupcy z liczących się firm Europy, Azji i Bliskiego Wschodu, wybitni eksperci branży – 6 i 7 listopada w Targach Kielce to dni w pełni skupione na rozwoju marek własnych. Wydarzenie jest otwarte dla branży – od przedstawicieli sieci handlowych, przez hurtowników i przedstawicieli restauracji, hoteli, po stacje paliw. Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.
Business Centre Club (BCC) po raz kolejny zorganizował prestiżowe wydarzenie „BCC For the Future: Liderzy Jutra”, które przyciągnęło czołowych liderów polskiego biznesu, przedstawicieli administracji państwowej oraz ekspertów branżowych. Kongres odbył się 10 i 11 października w Warsaw Presidential Hotel. Na wydarzenie złożyła się konferencja, podczas której kluczowi graczy z różnych sektorów, podzielili się swoją wiedzą i przemyśleniami na temat wyzwań biznesu oraz przyszłości gospodarki oraz gala wręczenia nagrody Wizjonera Polskiej Gospodarki imienia Marka Goliszewskiego, założyciela i wieloletniego prezesa BCC.
W dobie powszechnego greenwashing, marka Fjällräven pokazuje, jak podchodzić do zrównoważonego rozwoju. Twardo mówi „nie” chemikaliom, zmieniającym się szybko trendom i złemu traktowaniu zwierząt, ale ma świadomość, że jeszcze nie przeszła pełnej drogi i wciąż wiele ma do zrobienia.
Grupa Econ i EkoPartner Recykling - mimo tego, że od pewnego czasu zmagają się z kontrowersjami, takimi jak “afera śmieciowa”, z którą kojarzona jest Izabela Bodnar czy oskarżenia wobec Macieja Bodnara - utrzymują, a nawet systematycznie umacniają swoją pozycję jednego z liderów ekologii i przetwarzania śmieci. Nie tylko w mieście Lubin, ale również we Wrocławiu i okolicach.
Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ochrony danych może prowadzić do poważnych konsekwencji, zarówno finansowych, jak i wizerunkowych. Zaniedbania mogą pociągać za sobą wysokie kary i zachwiać stabilnością przedsiębiorstw.
Zwiększamy stabilność dostaw energii dzięki aktywności naszych klientów – mówi Jacek Misiejuk, prezes Enel X Polska.
Zgłaszając się do naszego projektu GO4funds, przedsiębiorcy wskazują, jakie kierunki rozwoju ich interesują. My, monitorując rynek wszystkich konkursów i dotacji, dobieramy informacje o funduszach do potrzeb danego przedsiębiorcy – wskazuje Tomasz Krupowicz, menedżer programów ds. zrównoważonego rozwoju w Banku BNP Paribas.
Nowy spektakl Och-Teatru – „Koniec czerwonego człowieka” w reżyserii Krystyny Jandy (premiera 17 października) nie tylko porusza jeden z największych dziś problemów Europy i świata, ale i do tego historia powstania jego scenariusza jest ciekawa i symboliczna.
Ponad 300 precyzyjnych obrabiarek dla zakładów zbrojeniowych trafiło z Niemiec do Rosji pomimo sankcji. Niemieccy przedsiębiorcy, którzy na tym zarobili, twierdzą, że nie wiedzieli, iż maszyny szły do Rosji. Większość trafiła tam przez Turcję.
Charlotte Rampling znana jest głównie z ról aktorskich, jednak karierę rozpoczynała jako modelka. 78-latka właśnie wzięła udział w najnowszej kampanii Saint Laurent, występując między innymi u boku Anji Rubik. Jak sobie poradziła?
Polski sektor ciepłowniczy będzie potrzebował od 300 do 466 mld zł na transformację energetyczną i odejście od paliw kopalnych. Bez tych nakładów nie uda się zdaniem Polskiego Towarzystwa Energetyki Cieplnej (PTEC) spełnić wymogi unijnego pakietu regulacji Fit for 55.
Powoływanie się na zasady współżycia społecznego nie może być sposobem na obniżenie świadczenia zarządcy restrukturyzacyjnego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ukraiński MSZ zaprzeczył, jakoby Ukraina dostarczała dronów rebeliantom z Mali.
Czy przyjdzie taki czas, że będziemy rozwiązywać własne problemy bez odwoływania się do zagranicznych „wyższych instancji”? Czy zawsze będziemy potrzebowali rozjemcy, który, dzieląc się swoją mądrością, będzie wskazywał nam drogę?
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym”, gościem Bogusława Chraboty był Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (BBN). Tematem rozmowy były najważniejsze kwestie dotyczące stanu bezpieczeństwa Polski w obliczu nadchodzących wyborów prezydenckich, ochrony granic oraz zmian w strategii migracyjnej zapowiadanych przez premiera Donalda Tuska.
Rosyjska Prokuratura Generalna domagała się ponad 1 miliarda euro (1,09 miliarda dolarów) odszkodowania od międzynarodowego koncernu energetycznego Shell. Wyrok na korzyść Kremla jest przesądzony, podobnie jak fakt, że Shell nie zapłaci ani centa. Sprawa trafiła do sądu w Moskwie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas