Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 03.05.2025 14:35 Publikacja: 12.10.2023 03:00
Odsetek firm z UE, które zainwestowały w tym roku, powrócił do poziomu sprzed pandemii
Foto: fot. Robert Gardziński
Według najświeższego raportu EBI, pokazanego właśnie na corocznych spotkaniach Banku Światowego i MFW, europejskie firmy stoją przed wyzwaniami w związku z pilnymi potrzebami inwestycyjnymi i coraz bardziej rygorystycznymi warunkami finansowymi w całym regionie.
Raport pokazuje, że przedsiębiorstwa przyspieszyły inwestycje w efektywność energetyczną – w mijającym roku 51 proc. firm w UE zainwestowało w tę dziedzinę, reagując w ten sposób na wzrost cen energii. Firmy potwierdziły przy tym kluczową rolę, jaką w utrzymaniu poziomu inwestycji odgrywa wsparcie z publicznych pieniędzy. 29 proc. europejskich przedsiębiorstw nadal postrzega transformację klimatyczną jako szansę. Europejskie przedsiębiorstwa zwiększają również inwestycje w przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, inwestując więcej niż ich odpowiednicy w Stanach Zjednoczonych.
Departament Wydajności Rządowej miał przynieść podatnikom biliony dolarów oszczędności. Jak na razie chwali się...
Chińskie władze zawiesiły 125-procentowe cło na amerykański etan. Zrobiły to, by ratować swój przemysł chemiczny...
Globalizacja to dla mnie działanie korytarzy handlowych w świecie transakcji oraz w postaci fizycznych szlaków h...
W czasie wojny handlowej w Światowej Organizacji Handlu eskaluje dużo ważnych sporów, także z UE. Problem w tym,...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
MFW przewiduje zwiększanie się deficytu budżetowego Francji, jeśli rząd nie podejmie zdecydowanych działań oszcz...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas