Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 17.09.2025 08:27 Publikacja: 03.10.2023 18:33
Foto: AdobeStock
I tak na pytanie czy Pani/Pana zdaniem polska gospodarka, system emerytalny są gotowe na wprowadzenie emerytur stażowych? (przejście na emeryturę stażową ma być możliwe po 38 latach pracy dla kobiet i 43 dla mężczyzn), większość, ponad połowa pytanych członków Pracodawców RP odpowiada, że NIE (67,4 proc.). Tylko niespełna co dziesiąty ankietowany (8,7 proc.) jest za wprowadzeniem takiego rozwiązania.
Kolejne pytania dotyczyły zniesienia zakazu handlu w niedzielę. - Czy jest Pani/Pan za częściowym zniesieniem zakazu handlu w niedzielę, czyli przywróceniem dwóch niedziel handlowych w miesiącu – zapytali Pracodawcy RP swoich członków. Tu zdecydowana większość (86,7 proc.) pytanych jest za takim rozwiązaniem, a 13,3 proc przeciwna.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Izrael działa zgodnie z prawem międzynarodowym – deklaruje Bosmat Baruch, rzeczniczka prasowa Ambasady Izraela w...
Nikt ci tyle nie da, ile polityk obieca – mówi stare powiedzenie. Jakże prawdziwe tu, na terenach popowodziowych...
Europejski Bank Centralny utrzymał swoją stopę depozytową na poziomie 2 proc., a refinansową na poziomie 2,15 pr...
Ponad jedna czwarta Europejczyków uważa swoją sytuację finansową i materialną za niepewną – wynika z najnowszego...
Prezydent Korei Południowej Lee Jae Myung oświadczył, że tamtejsze firmy będą „bardzo ostrożne” w kwestii inwest...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas