Udało się załagodzić skutki ekonomiczne brytyjskiego referendum

Udało się załagodzić skutki ekonomiczne brytyjskiego referendum, rynki finansowe zaczęły się odbijać; politycznie szczyt UE przyniósł pewne uspokojenie, ale w kierunku, który był przyczyną Brexitu - pogłębienia integracji - ocenił dr hab., prof. Uniwersytetu Szczecińskiego Maciej Drzonek.

Publikacja: 29.06.2016 19:57

- Szczyt unijny miał na celu załagodzenie skutków ekonomicznych po referendum w Wielkiej Brytanii, to się z pewnością udało, ponieważ rynki finansowe zaczęły się odbijać w górę, natomiast w sensie politycznym co prawda nastąpiło pewnego rodzaju uspokojenie, ale to uspokojenie poszło w kierunku, który był przyczyną Brexitu, czyli prób pogłębiania integracji - powiedział Drzonek, ekspert z Instytutu Politologii i Europeistyki US.

Jego zdaniem, szczyt miał też załagodzić bardzo niekorzystne wrażenie, jakie powstało po sobotnim spotkaniu sześciu ministrów spraw zagranicznych tzw. starej Unii. "Liderzy unijni chcieli na szczycie pokazać, że Unia Europejska jest całością" - podkreślił.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Gospodarka
Unia uderza w tankowce i sojuszników Rosji. 200 jednostek na czarnej liście
Gospodarka
FOR: Na stosunek do prywatyzacji duży wpływ ma to, jak o niej mówimy
Gospodarka
„Zachodni biznes opuszczał Rosję we łzach”. Kto tak twierdzi?
Gospodarka
Rośnie kapitalizacja spółek Skarbu Państwa, a to nie wszystkie korzyści
Gospodarka
PZU ważnym filarem rynku kapitałowego i gospodarki