Pociąg ożywienia gospodarki” (train de relance) składa się z 3 wagonów. W pierwszym jest wystawa wyjaśniająca skutki krajowego planu odbudowy w poszczególnych regionach, przedstawia wizję Francji w 2030 r. Drugi wagon to studio radiowe, nadające po trzy godzinne programy na żywo w odwiedzanym mieście, wywiady ze znanymi osobami, opinie korzystających z tego planu. Trzeci wagon jest poświęcony mobilizowaniu pozytywnych energii zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Podczas 48-godzinnego postoju w każdym mieście przewidziano imprezy towarzyszące na terenie dworca kolejowego. W wiosce zatrudnienia doradcy biur pośrednictwa pracy Pole Emploi, przedstawiciele firm, zwłaszcza EDF i SNCF, będą doradzać osobom szukającym pracy, zatrudniać chętnych. W ramach spotkań z młodzieżą przygotowano informacje o wpływie planu rozwoju na region z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań młodych ludzi (szkolenia zawodowe, zatrudnienie bezpłatne prawo jazdy itp.).

Pociąg ma do spełnienia 4 cele: wyjaśnić istotę i sposób działania planu France Relance, przedstawić każdemu obywatelowi konkretne korzyści z tego planu, dostarczyć konkretne usługi obywatelom i mobilizować pozytywne energie w całym kraju. Plan przewiduje pomoc publiczną 100 mld euro zapowiedzianą rok temu na odbudowę gospodarki. Pod koniec sierpnia rząd przeznaczył 46 mld euro na konkretne projekty, do końca roku przeznaczy 70 mld. Unia Europejska finansuje w 40 procentach cały plan. W październiku urząd premiera opublikuje kolejny plan przyszłych inwestycji.