Aktualizacja: 24.06.2019 20:45 Publikacja: 24.06.2019 20:45
Foto: Bloomberg
Unijna agenda dot. polityki przemysłowej będzie powstawała jesienią. Dokument ten w istotnym stopniu określi priorytety nowej Komisji Europejskiej. Francja i Niemcy już opublikowały swoje stanowisko w tej sprawie. Polski rząd także przygotował takie stanowisko, które w poniedziałek przedstawiła dziennikarzom minister technologii i przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz oraz wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.
– Polska chce aktywnie uczestniczyć w debacie na ten temat. Naszym celem jest to, by Unia Europejska wzmacniała swoją pozycję w konkurencji na arenie międzynarodowej, m.in. z Chinami czy USA. A także to, by lepiej potrafiła stawić czoła brexitowi czy wyzwaniom klimatycznym. Dlatego opowiadamy się za stworzeniem optymalnych warunków dla rozwoju przemysłu w Europie. Musi on stać się bardziej konkurencyjny. Właśnie temu powinna służyć długoterminowa strategia dotycząca unijnej polityki przemysłowej. Chcemy, by była ona śmiała, całościowa i dalekowzroczna – mówił cytowana w komunikacie minister Jadwiga Emilewicz.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomer...
Agencja ratingowa S&P poinformowała o dokonaniu półrocznego przeglądu ratingu Polski, bez publikacji aktualizacj...
Chcesz dostać miliard dolarów? Przyleć do Moskwy i stań na trybunie obok dyktatora poszukiwanego międzynarodowym...
W piątek w Nancy Polska ma podpisać traktat z Francją. Ma on być także podstawą do pogłębienia współpracy w sekt...
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Weh...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas