Reklama

Polakom nie podoba się upadłość konsumencka

Co czwarty Polak uważa, że osoby fizyczne nie powinny ogłaszać bankructwa. Zaległości osób, które ogłosiły upadłość w ciągu dwóch lat to blisko 1 mld zł.

Publikacja: 22.08.2017 18:49

Polakom nie podoba się upadłość konsumencka

Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Nowe prawo dotyczące upadłości konsumenckiej działa trzeci rok. W tym czasie pozwoliło sądom ogłosić upadłość 9 358 osób. Tylko w I półroczu 2017 skorzystało z tego rozwiązania 2 758 osób. Co na to Polacy? W opinii 27 proc. badanych upadłość konsumencka w ogóle nie powinna istnieć - długi należy spłacać i ucieczka w upadłość nie powinna wchodzić w grę. Według 9 proc. jest konieczna zawsze, gdy popadnie się w niewypłacalność, a nie tylko raz na 10 lat jak reguluje to prawo. Aż 40 proc. ankietowanych jeszcze nie ma na ten temat zdania (to wynik badań „Moralność Finansowa Polaków 2017", przeprowadzonym przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych).

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Gospodarka
Światowej gospodarce grozi kryzys? Prognozy ekonomistów
Gospodarka
Polski konsument trzyma się mocno. Ma ku temu podstawy
Gospodarka
Kreml do ONZ: Rosja jest ofiarą łamanie praw człowieka. Chce zniesienia sankcji
Gospodarka
„Potrzebna dyskusja, co z tym pasztetem zrobić”. Ekonomiści o decyzji agencji Moody's
Gospodarka
Tyle dostaną Węgry za podpisanie 19. pakietu sankcji wobec Rosji
Reklama
Reklama