Reklama
Rozwiń
Reklama

Zwyżki na giełdach po oświadczeniu Banku Japonii

Japoński indeks Nikkei 225 wzrósł w poniedziałek o 0,95 proc., a chiński indeks Shanghai Composite skoczył o 3,2 proc. Pomimo fatalnych danych PMI z Chin, na rynkach doszło do odreagowania. Pomogło w nim oświadczenie Banku Japonii.

Publikacja: 02.03.2020 08:57

Zwyżki na giełdach po oświadczeniu Banku Japonii

Foto: Bloomberg

- Bank Japonii będzie ostrożnie monitorował wydarzenia i dążył do stabilizowania rynków oraz oferował wystarczającą płynność za pomocą operacji otwartego rynku i zakupów aktywów - stwierdził Haruhiko Kuroda, prezes Banku Japonii.

Czytaj także: GPW odreagowuje po najgorszym tygodniu od lat 

Pozostało jeszcze 86% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Giełda
Zohran Mamdani, nowy burmistrz Nowego Jorku zapowiada zmiany. Co na to biznes i politycy?
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Giełda
Niedźwiedzie ruszyły do ataku na GPW
Giełda
Rewelacyjny miesiąc w wykonaniu polskich akcji
Giełda
Banki wsparły odbicie indeksów w Warszawie
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Giełda
Berkshire Hathaway z solidnym zyskiem i górą gotówki
Reklama
Reklama