Reklama
Rozwiń
Reklama

GPW: Sytuacja została opanowana

Początek dnia na warszawskim parkiecie rozpoczął się od spadków. Na starcie WIG20 tracił około 2 proc. Byki szybko jednak wprowadziły kontrę.

Aktualizacja: 26.03.2020 09:20 Publikacja: 26.03.2020 08:36

GPW: Sytuacja została opanowana

Foto: Bloomberg

Wczorajsza sesja na naszym rynku zakończyła się niewielkimi zmianami. Trzeba przyznać, że to dość nietypowa sytuacja w ostatnich tygodniach. Oczywiście nie oznacza to, że zabrakło emocji. W ciągu dnia indeks WIG20 notował zarówno mocne wzrosty, jak i spadki. Czy dzisiejsza sesja będzie wyglądała podobnie?

Początek dnia przyniósł przecenę na rynku. W pierwszych minutach handlu WIG20 tracił około 2 proc. W centrum uwagi znalazły się banki. Komisja Nadzoru Finansowego w związku z obecną sytuacją oczekuje od sektora bankowego, że wypracowane zyski z poprzednich lat zostaną zatrzymane w firmach. Mówiąc wprost dywidend w tym roku nie należy się spodziewać. Dotyczy to również ubezpieczycieli. Początkowo informacja ta ciążyła sektorowi i całemu rynkowi. Strach szybko jednak minął. Po godzinie od rozpoczęcia notowań WIG20 był już nawet na plusie.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Giełda
Berkshire Hathaway z solidnym zyskiem i górą gotówki
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Giełda
Piątkowa wyprzedaż na giełdzie w Warszawie
Giełda
Dwa światy gigantów z WIG-odzież. III kwartał w LPP i CCC ujawnił różnice
Giełda
Niedźwiedzie na GPW tak łatwo nie odpuszczają
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Giełda
Akcje XTB pod presją sprzedających. Zaważyły słabe wyniki
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama